Udržování čisté vody v bazénu

Pokud si chcete vodu v bazénu udržet čistou, bez zbytečných nečistot, pak byste se měli držet základních parametrů vody. Jestliže vám budou hodnoty příliš vyskakovat v nesprávných číslech, dojde k znečištění bazénu. Voda je následně špinavá a v mnoha případech se může dokonce zbarvovat do zelena. Jak tedy udržet bazén čistý? Pojďme se na to podívat.

Hodnota pH je základem

Hodnotu pH je potřeba pravidelně kontrolovat. Ta by se měla udržovat na určité číselné hranici a v žádném případě by ji neměla překročit. Ať už směrem nahoru nebo dolů. Pokud nevíte, jaká je optimální hladina pH, pak se toto číslo pohybuje v rozmezí od 7,0 do 7,2. Měřit tuto hodnotu lze pomocí speciálních papírků, které se na předepsaný čas ponoří do bazénu. Poté její hodnotu určí barva, kterou bude papírek mít. Vysvětlení naleznete na krabičce výrobce.

Hodnota pH se spravuje pomocí přípravku. Pokud potřebujete pH snížit, měli byste si pořídit speciální přípravek pH mínus. V opačném případě se dá v obchodech pořídit pH plus. Nemyslete si, že tím to končí, protože starost o čistou vodu spočívá i v dalších věcech.

Časté filtrování a tablety na chlór

Čas od času je také nutné zkontrolovat samotnou filtraci, zda jede tak, jak by měla. Mimo jiné písková filtrace vyžaduje údržbu v podobě písku. Máte tam dostatečné množství písku? Jestliže ne, rozhodně byste ho tam měli přisypat. Provádějte také časté proplachy filtrace, jinak by nečistota kolovala zpět do bazénu. V neposlední řadě dbejte na chlor. Ten se podává v tabletách, které se umísti do plováku, který následně volně plave v bazénu a vypouští takové množství chloru, jaké mu dovolíte.

V případě, že byste na tabletu chlóru zapomněli a voda vám začínala zelenat, nebojte se přidat bezesporu i dvě tablety. Při hodně znečištěné vodě sáhněte rovnou po třech či přidejte chlór shock. Tak budete mít stoprocentní jistotu, že se vám voda vyčistí. Tyto tři věci jsou pro čistou vodu nezbytně důležité.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This