Úložné prostory v domácnosti

Komody

Je samozřejmé, že v každé domácnosti se postupem času hromadí věci, které je třeba nějakým způsobem uskladnit, přičemž cílem by mělo být, aby se tak stalo vkusným způsobem, jenž nebude nijak esteticky rušivý.

Jaké nejběžnější úložné prostory se objevují v českých domácnostech?

Komody

Velké oblibě se dnes bezesporu těší komody, jež se nachází v každé domácnosti. Umístit do nich je totiž možné hračky, oblečení, písemnosti, deskové hry, ale třeba i sbírku CD nebo knih.

Komody se hodí nejen do ložnice nebo obýváku, ale v pestrých barvách je mají rády i děti.

Komod existuje celá řada typů od klasických přes výsuvné nebo rohové komody, jež mohou mít standardní i posuvné dveře. K výrobě komod se používá kvalitní masiv, ale rovněž lamino, dýha či útulné proutí.

Pohovky s úložným prostorem

Problémy s nedostatkem úložného prostoru řeší také pohovky, do nichž se dají uložit náhradní lůžkoviny, sezónní věci, jednoduše vše, co je třeba uložit.

Ideální řešení představují hlavně pro chalupy, chaty a startovací byty.

Botníky

Další důležitý úložný prostor v domácnosti představují botníky, jež pomáhají udržet pořádek v předsíni nebo vstupních prostorech domu. Důležitými kritérii při výběru botníku musí být způsob uložení bot, materiál, rozměry a pochopitelně také cena.

Je vhodné mít na paměti, že by se boty neměly v botníku mačkat, je také třeba, aby byl dobře odvětraný a nebyl plně uzavřený. V botníku nemá co dělat mokrá a špinavá obuv!

Při nákupu botníku je vhodné zvolit takový, který disponuje zásuvkou, do které lze dát krémy na boty, hadříky nebo tkaničky.

Dnes se vyrábějí i takzvané předsíňové sestavy, jež pomohou zachovat předsíň v jednotném stylu. Jako materiál pro výrobu botníků se užívá nejen přírodní masiv, ale také lamino, jehož výhodou je nízká cena, barevná stálost a také jednoduchá údržba.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This