Už přemýšlíte o bazénu? Podívejte se na výhody bazénů pod zemí

Bazény

Blíží se léto a je potřeba přemýšlet nad tím, jestli si pořídíte nějakou tu vodu na koupání v bazénu, a případně že se pro něj rozhodnete, jde také o to, jaký si vyberete. Nabídka je totiž poměrně široká. Podívejte se, jak vybrat ten pravý pro vás a jaké jsou výhody a nevýhody u jednotlivých druhů.

Musí stát na dobrém místě

Samozřejmostí je, přemýšlet nad tím, kde vlastně váš bazének bude stát. Není dobré dávat ho, ať už jakýkoliv, do blízkosti stromů, ze kterých vám do něj bude padat listí. Druhým kritériem by mělo být slunečné místo. Poté přijde na řadu jeho velikost. Zahradní bazén přeci musí být velký. Chcete si pořádně zaplavat, nebo vám stačí trocha voda na ochlazení? Ať už si vyberete jakýkoliv, určitě na něj v létě nedáte dopustit.

Nadzemní, nebo podzemní bazén?

Toť otázka. Podívejte se jednoduše, jaké výhody přináší podzemní bazény. Jste-li plavec, pak při podzemním bazénu jistě oceníte především kvalitnější a lepší koupání. Výborné jsou také pro děti, které se v nich absolutně vyblbnou a také jim umožní nacvičovat perfektní skoky. Kromě těchto zmíněných výhod podzemní bazén také nabízí:

  • Lepší a pohodlnější vstup
  • Možnost koupání od jara do podzimu díky zastřešení
  • Na výběr je velké množství tvarů a hloubek

Podzemní bazén je vhodný především pro ty, kteří příliš nehledí na cenu, nebo si na něj našetřili s tím, že si chtějí léto pořádně užít. Nevýhodou však je vyšší pořizovací cena a také složitější výstavba. Nadzemní bazén je oproti tomu výrazně levnější, ale má také své nevýhody. Bazény do země určitě nebudete mít postavené během jednoho dne nebo pár hodin, jako je tomu u nadzemních bazénů. Počítejte s delší časovou prodlevou.

Jaký bazén si vyberete vy?

Je už na vás, jestli se rozhodnete pro nějaký z těch, které se na trhu nabízí, nicméně určitě nezapomínejte, že bazén do země musí mít kvalitní bazénovou chemii, filtraci, a především je důležité dbát na bezpečnost dětí. Už víte, který bazén je váš vysněný? Pak se nebojte pustit do realizace, měli bychom si plnit své sny.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This