Užitečné rady jak si vymalovat svépomocí

Malování

Je obecně známo, že většina lidí chce ušetřit finance, a tak si svůj domov vymalují svépomocí. Je ale nezbytné, aby řada těchto lidí věděla dostatek informací, než se do něčeho takového pustí. Nevyplatí se je podcenit, proto jsme v tomto článku shrnuli pár užitečných rad, které zužitkuje většina z vás. Barvy laky lze sehnat v dnešní době opravdu všude, odpadá tedy jedna starost navíc.

Pro malování je pak dobré zvolit jarní, letní či podzimní období. Doporučuje se malovat každých 5 let. V náročnější místnostech jako například koupelna častěji, a to konkrétně každé 2 roky.  Očistíte dokonale místnost od prachu a dalších nečistot.

Barevnost

Čím menší pokoj a tmavší prostory, tím světlejší barvy jsou vhodné. Ptáte se proč? Zcela logicky, chceme prostor opticky zvětšit a také prosvětlit, nejlépe pak vypadá například bílá barva.

Další faktor, který jistě bude rozhodovat, je váš osobitý vkus. Je známo, že energičtí lidé preferují zejména studené barvy, jako je modrá, a to z důvodu, že prokazatelně uklidňují.

Podle průzkumů je vhodné volit studené tóny kupříkladu do pracoven či ložnic. Naopak teplé jsou lepší do jídelen, kuchyní či chodeb.

Spočtěte si pečlivě, kolik barvy budete potřebovat

Obchodů, které nabízejí malířské a fasádní barvy, těch je opravdu spousta. Zbytečně ale nezaměstnávejte peněženku a vypočtěte si, kolik ji budete vyžadovat. To spočítáme na základě plochy a průměrné vydatnosti barvy, jež bývá uvedená na štítku či technické listu daného výrobku.

Nezapomeňte taky na penetraci, která sjednotí savost podkladu a zpevní různorodé povrchy. Samotná přilnavost barvy bude lepší. Neobejdete se bez ní, pokud natíráte nových ploch či spravovaných.

Štětka či váleček?

Štětku je ideální použít na rohy místností, místa kolem vypínačů, zásuvek, kuchyňských linek, zkrátka hůře dostupná místa. Natíráme větší plochy, pak je ideální použití válečků.  Pro konkrétní typ je vhodné se spojit s odborníky přímo z oboru barvy laky, kteří vám velmi ochotně poradí.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This