Včasná údržba bazénu před sezónou ušetří spoustu peněz i problémů

Voda

Máte zahradní bazén? A už jste ho vyčistili před sezónou? Je na to už nejvyšší čas, než se voda promění na zelený žabinec. Pokud odzimování bazénu provedete včas, ušetříte si spoustu nervů i peněz na opětovné zprovoznění bazénu. Ve chvíli, kdy teplota stoupne nad patnáct stupňů, začne voda v bazénu doslova žít a vy budete mít velký problém se jejích nových obyvatel zbavit. Proto přípravu na koupací sezónu nepodceňujte. Poradíme vám, jak na to.

Vyčistěte nečistoty a zapojte filtraci

Plastové zapuštěné bazény se na zimu úplně nevypouštějí, jen částečně odpouštějí, a i když by měl být vrch zaplachtovaný, často se do vody dostane množství hrubých nečistot, jako třeba spadané listí. Kromě toho se ale na hladině usazují i povlaky nečistot jemnějších a i ty je třeba před použitím odstranit, obvykle za použití chemických přípravků, jako je Compactal Gel, který odstraňuje i nánosy vodního kamene usazené na stěnách bazénu, na příslušenství či v rozích. Pozor ale, přípravek nesmí na stěnách bazénu zaschnout. Po ošetření je proto důkladně omyjte tak, aby se při napouštění nedostal gel do vody v bazénu. Není ale problém jej z hladiny dostat síťkou a ze dna bazénovým vysavačem.

Pak už jen stačí zapojit filtraci. Pokud už máte bazén dlouho, zvažte výměnu písku ve filtru. Časem se zrníčka obrušují a filtrační schopnost se snižuje. Připojte také ohřev vody a veškerá zařízení, která jste před zimou odpojili. Dejte pozor, abyste nepoškodili těsnění, která můžete ošetřit silikonovou vazelínou. Když budete u dotahování závitů, zkontrolujte veškeré utahované spoje na bazénu. Jejich povolení totiž může způsobit netěsnosti a ztrátu hladiny. Opakovaně překontrolujte těsnost spojů ještě zhruba za měsíc, kdy přijdou velká tepla a tlak vody na konstrukci bazénu bude ještě vyšší.

Nezapomeňte zkontrolovat tvrdost a PH vody

Pak už stačí jen dopustit vodu a zapnout filtrační a čerpací systémy. Kvůli správnému chemickému ošetření vody zkontrolujte její chemické hodnoty, abyste správně dávkovali bazénovou chemii. To vám ušetří nehody při nedochlórování a následném zezelenání vody nebo naopak přechlórování, které může vést k alergickým reakcím a kožním problémům.

Pokud máte s odzimováním bazénu potíže, můžete se s touto prací obrátit také na odborníka ze specializované firmy Rentmil, který vám s celým procesem pomůže.

U téže firmy si můžete také vybrat nové plastové bazény. Firma www.rentmil.cz nabízí nejrůznější možnosti rozměrů bazénů, které padnou přesně na míru vašim požadavkům. Můžete si vybrat z levnějších i luxusních variant různých barev a vzorů, včetně veškerého příslušenství i zastřešení.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This