Výběr matrace není radno podceňovat

Matrace

Bolí vás záda, budíte se po ránu unavení a vůbec se vám zdá, že váš spánek není natolik kvalitní, jak byste si přáli?

Řešení vašich problémů může být až překvapivě jednoduché, když důvodem vašeho špatného zdravotního stavu mohou být nevhodně vybrané matrace. To je totiž výrobek, na němž se rozhodně nevyplatí šetřit!

Kritéria výběru matrace

Při výběru matrace byste měli zohledňovat i fakt, jak nejčastěji spíte. Jestliže člověk spí většinu noci na boku, měl by upřednostnit měkčí matraci, pro spaní na zádech se naopak doporučují tvrdší matrace.

Dalším důležitým kritériem výběru je váha. Lidé s vyšší hmotností by měli upřednostňovat tvrdší matrace, naopak ti s nižší váhou se kvalitněji vyspí na měkčích.

Zdravotní matrace vynikají i různými ortopedickými vlastnostmi, jež jsou doslova balzámem pro vaši páteř.

Matrace je nutné vybírat i s ohledem na věk

Levné matrace vás v konečném důsledku mohou vyjít draho, když se negativně odrazí na vašem zdraví. Především na dětech, které jsou v období růstu, by se nemělo šetřit.

Pamatujte na to, že ke zdravému vývoji potřebují pevnější matraci se střední tvrdostí, mladší lidé preferují tvrdší matrace, zatímco pro starší jsou ideální měkčí a elastičtější matrace.

Za kvalitní matraci se vyplatí si připlatit

Je samozřejmé, že s vyšší kvalitou matrace roste i její cena. Ta by rozhodně neměla představovat hlavní vodítko při jejím výběru. Za matrace z viskoelastických pěn nebo bio pěn si člověk prostě musí připlatit, naopak matrace ze studených pěn vyjdou levněji.

Kvalitní matrace lze dnes bez problémů zakoupit i na internetu. Nelze než doporučit sledování různých akcí, v nichž se internetové obchody takřka předhánějí.

Protože investice do kvalitní matrace představuje nezanedbatelnou částku, nákup matrace 1+1 rozhodně potěší nejen vás, ale rovněž vaši peněženku!

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This