Výběr matrace zásadně ovlivňuje kvalitu spánku!

Matrace

Celá řada lidí se ráno vzbudí unavená a polámaná, přičemž má pocit, že si v noci během spánku vůbec neodpočinula. Příčina tohoto stavu přitom může být zcela jednoduchá, a to výběr nevhodné matrace!

Na následujících řádcích se můžete seznámit s informacemi, podle jakých kritérií byste měli vybírat matraci, aby splnila svůj účel.

Matrace mohou být určeny ke každodennímu i občasnému použití

Ještě před výběrem matrace si je nezbytné zodpovědět otázku, jestli bude určena k pravidelnému nebo příležitostnému spaní. Ke každodennímu spánku se doporučují hlavně matrace ze studené pěny HR, kombinované s horní vrstvou z paměťové pěny, nebo latex.

Návštěvy se pohodlně vyspí na rozkládacích matracích nebo levnějších pružinových matracích, nebo PUR pěny (molitan) . Svůj účel splní i o něco lepší taštičkové matrace.

Vhodný výběr matrace sice garantuje její delší životnost, ale z důvodu hygieny je velmi důležité používat matracové chrániče, abychom matrace z hygienických důvodů nemuseli měnit po pěti letech.

Váha a zdravotní stav budoucího majitele matrace je důležitým měřítkem výběru

Matraci je nutné vybírat i s ohledem na váhu budoucího majitele. Lehčí uživatelé a osoby ležící na boku se nejlépe vyspí na měkkých matracích ze studené a paměťové pěny, nebo latexu.

Většina populace spí na středně tuhých matracích, které jsou díky své tvárnosti schopni obtvarovat konturu lidského těla a poskytnout dokonalou oporu pro páteř.

Tvrdé matrace doporučujeme pro uživatele s vyšší váhou, nebo osoby, kteří spí pouze v poloze na zádech.

Doporučované ideální rozměry matrace

Udává se, že ideální matrace by měla o 20 až 30 centimetrů přesahovat délku uživatele. Šířka by měla být nejméně 90 cm.

V současnosti si není problém nechat vyrobit v případě potřeby matrace i na míru. Platí i jednoduchá poučka, že vyšší matrace jsou pohodlnější a lépe se z nich vstává, optimální výška matrace je tedy okolo 18-20 cm.

Prodyšná matrace je nepřítelem roztočů

Mezi důležitá kritéria výběru by měla patřit i nosnost a prodyšnost matrace. Nosnost matrace určuje kvality použité pěny, čím je použita hustější pěna, tím je matrace odolnější. U matrace je důležité sledovat nejen druh použité pěny, ale hlavně její hustotu, která se vypočítává v kilogramech na metr kubický (Kg/m3). Hustota materiálu neurčuje její tuhost, takže nemusíte mít obavu, že by hustější pěny byly tvrdé.

Prodyšnost matrace určuje druh použité pěny a použití lepidel . Pokud chcete, aby matrace skutečně dýchala, je důležité, aby byla vyrobena z prodyšných materiálů. Naopak neprodyšná je matrace z vrstev, které jsou k sobě slepeny, nebo jsou vrstvy z neprodyšných materiálů, jako je PUR pěna, nebo kokos.

Roztoči se daří v prostředí, kde má dostatek tepla, vlhka a potravy. Roztočů se jednoduše zbavíte, pokud budete používat matracové chrániče, které díky své membráně nepropustí vlhkost, ani šupinku kůže (obživa pro roztoče).

Spime.cz dodává zdravotní matrace i do druhého dne

Matrace z kvalitních značkových pěn je možné zakoupit kupříkladu v e-shopu spime.cz. Tyto zdravotní matrace od přímého výrobce jsou zhotovovány ze studené pěny, paměťové líné pěny i latexu.

Klienti e-shopu si pochvalují, že tyto matrace není problematické obdržet po objednání do druhého dne. Hříchem je přitom nevyužít některé z pravidelných akčních nabídek.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This