Vybíráte podlahu? Máme pro vás několik tipů a důležitých rad!

Výběr podlahy

Při volbě budoucí podlahy je potřeba víc než jen najít vámi oblíbenou barvu nebo vzor. Podlahu totiž vybíráte nejen kvůli vzhledu, ale také pro její užitnou hodnotu jako funkční prvek vaší domácnosti. Důležité je proto vědět, pro jaké účely a kam podlahu vybíráte. Plovoucí podlahy budou správná volba v případech, kdy si zařizujete novostavbu, která ve svých prostorech ještě nemá zcela ideální vlhkost či potřebujete mít podlahu rychle hotovou nebo jsou pro vás důležité nízké pořizovací náklady. Stejně tak po nich sáhnete pokud plánujete podlahové vytápění. Ať už však jde o plovoucí dřevěné nebo laminátové podlahy, je potřeba se při jejich čištění vyvarovat nadměrného používání vody a dbát na správný výběr utěrky z mikrovláken, která povrch ochrání a zabrání opotřebení.

Masivní podlahy a parkety se naopak vybírají na celý život, v případě kvalitní pokládky pak dokonce i pro další generace. Přírodní materiály, ať už jde o dřevo nebo třeba bambus, se vybírají pro svou pružnost, pocit tepla a dlouhou životnost. Zároveň jsou už po staletí zosobněním stylu a elegance. Jako každý přírodní materiál jsou však i ony ovlivňovány klimatickými změnami a v průběhu roku se proto dřevěné podlahy pohybují. Velkou výhodou je u nich možnost opakované renovace a při poškození pak možnost čistě lokální opravy.

Velkým hitem se v poslední době staly vinylové podlahy, které poskytují bezproblémovou údržbu, nabízejí příjemný teplý pocit pro bosou nohu a díky své pružnosti a odolnosti se nemusíte obávat okamžiku, kdy vám na ní spadne hrnec nebo příbor. Oproti dřevěným podlahám také nesesychají. Nevýhodou je naopak jejich roztažnost a při suchém lepení na ně nepříznivě působí teplo, takže nejsou vhodné pro místa s vysokým slunečním svitem nebo pro podlahové vytápění. Krom materiálu je však velmi důležitá pokládka od profesionálů, kteří své práci rozumí. K nim patří i firma PARKETY WÖLFEL, která na českém trhu působí už od roku 1993. Navštivte je v prodejnách v Praze a Českých Budějovicích a nechte si od nich poradit!

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This