Vybíráte psa? Zjistěte si, jaká psí plemena se k vám hodí

Pes

Mnoho lidí začne v některém okamžiku svého života uvažovat nad pořízením domácího mazlíčka nebo zvířecího společníka. A zvláště v druhém případě je nejčastější volbou pes, který je nejen odnepaměti symbolem věrnosti a obětavosti, ale také dokáže přinést svému majiteli mnoho radosti, aktivně strávených chvil na čerstvém vzduchu a povzbuzení v časech, kdy se necítíte zrovna nejlépe. Ještě před samotným výběrem byste si však měli důkladně projít všechna psí plemena, protože každý pes je vhodný do jiného prostředí a pro jinou povahu člověka. Rozhodně se při tom nestačí řídit jen jeho vzhledem!

Aktivní druhy psů například potřebují velký prostor a spoustu pohybu, společenská plemena se naopak hodí do interiérů a ke starým lidem. V úvahu je nutné brát i hlídací a lovecký instinkt, jenž je u některých psích plemen velmi rozvinutý a může v některých situacích přinést nepříjemná překvapení. Podle druhu, který si zvolíte, se bude odvíjet i to, jak se o pejska budete následně starat. A jednou ze zásadních věcí je kvalitní krmivo, které je důležité pro jeho správný a zdravý vývin a následně pak také pro co nejdelší dobu dožití.

Ať už je váš pes malé štěně, v plné síle nebo jde naopak o psího stařešinu, lze bez obav pro jeho krmení doporučit kvalitní granule. Existuje jich ale celá řada a každý druh má svá specifika a odlišné výživové hodnoty. Krmivo je proto nutné vybírat nejen podle značky a stáří psa, ale také podle jeho velikosti (krmiva jsou speciálně vyvinutá pro malá, střední i velká plemena) a dalších specifických rysů.

Spoustu dalších přípravků a praktických pomůcek pro vašeho pejska najdete v internetovém obchodě www.mujmazlik.cz. Je přitom jedno, jestli pro něj zrovna potřebujete nové vodítko, náhubek, přípravek na odčervení, pohodlný pelíšek nebo stylovou a zábavnou hračku – v široké a pestré nabídce zcela určitě najdete přesně to, co hledáte.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This