Vystavte stopku vysokým cenám za vytápění. Ušetřete až 20 000 Kč ročně!

Vytápět dům s co největšími úsporami, to je snem asi každého majitele. Sice naše podmínky nejsou až tak extrémní, ale přesto v zimě padne za vytápění nemalá částka. Přitom existují druhy vytápění, které mohou přinést vaší peněžence naprosto zásadní úsporu. Jsou to takzvaná tepelná čerpadla, na která můžete získat také dotaci.

Nejúčinnější vytápění

Tepelných čerpadel existuje hned několik druhů. Každé z nich se hodí pro jiné případy použití. Velmi to souvisí také s tím, zda budete toto zařízení instalovat do novostavby, nebo do staršího domu. Zejména pak s ohledem na nutnost konkrétních stavebních úprav. Pokud si však můžete vybrat, nejúčinnějším řešením je tepelné čerpadlo země/voda. Ta čerpají tepelnou energii země. Jejich zásadními výhodami je především:

  • Vysoká ekonomika provozu
  • Vysoká spolehlivost

Právě díky vysoké účinnosti je samozřejmě možné dosáhnout také velmi ekonomického provozu. Životnost těchto čerpadel je klidně 20 let. Máte tak jistotu, že opravdu na dlouho máte s vytápěním vystaráno. Tepelným čerpadlem můžete bez problému ohřívat také vodu. Kromě toho vám tepelné čerpadlo umožní v létě chladit, což se stále rostoucími letními teplotami jistě oceníte. Vzhledem k tomu, že nevyužívá kompresoru, tak rovněž funkce ochlazování vzduchu je velmi ekonomická. Jedná se tak o univerzální řešení, kdy máte vše v jednom přístroji.

Využijte výhodného financování

Protože tepelná čerpadla nejsou zase tak levná záležitost, mnoho lidí uvítá možnost získat na něj dotaci. To je možné samozřejmě z toho důvodu, že se jedná o naprosto ekologický způsob vytápění. Dotaci můžete získat v rámci programu nová zelená úsporám. Dotaci lze získat na pořízení tepelného čerpadla jak do novostavby, tak do staršího domu. Podle konkrétních podmínek se liší výše dotace, která může být až 100 000 Kč.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This