Vyvarujte se chyb při broušení parket

Broušení podlah

Velkou výhodou dřevěných parket je možnost renovace. Usmyslíte si, že je ten správný čas na jejich znovuzrození, chopíte se brusky a pustíte se do díla… Jenomže co když se dopustíte zbytečných chyb, kvůli kterým výsledek nedopadne dle očekávání? Důkladné broušení je stejně důležité jako špičková povrchová úprava. Nepřestávejte číst a dozvíte se, jaké jsou nejčastější chyby a jak se jim vyvarovat.

Vždy bruste v několika stupních

Dřevěná podlaha vyžaduje citlivý přístup. Měli byste brousit v několika na sebe navazujících fázích a nepřecházet rovnou z hrubého broušení na jemné. Předejdete tak nevzhledný drobným rýhám. Vždy použijte také brusný materiál se středním stupněm zrnitosti, který odstraní stopy po hrubém broušení, jakožto i stopy, které vytvořila v momentě spuštění brusky.

Broušení podlah

Některé rýhy můžete snadno přehlédnout. Na první pohled nejsou vidět, ale po aplikaci laku „vylezou“. Tato nepříjemnost při broušení parket je důsledkem nevhodně zvoleného brusného materiálu, ze kterého se uvolňuje zrno. Nepomáhá přitom ani důkladné vysátí po každé jednotlivé fázi broušení. Zrna se mohou dostat do spár nebo trhlin v podlaze a dostanou se zpět na povrch v důsledku vibrací brusky. Tuto komplikaci musíte zažehnat již v zárodku, a to tak, že si pořídíte kvalitní brusný materiál.

Co když se začne olupovat lak?

Přelakovali jste průmyslově lakovanou dřevěnou podlahu a následně zjistili, že lak nepřilnul ani po důkladném přebroušení? V případě některých průmyslově lakovaných podlah k tomuto jevu skutečně dochází i přesto, že obecně jsou tyto typy podlahových krytin k dalšímu přelakování vhodné. Proto byste měli provést zkoušku přilnavosti na menší ploše. Řemeslníci z firmy podlahy Jihlava doporučují speciální přípravky na zvýšení přilnavosti. Zároveň upozorňují, že někdy nezbývá, než podlahu zbrousit až na holé dřevo.

Broušení podlahy

Pokud máte z výsledku renovace strach, raději si pozvěte profesionální řemeslníky. Profesionálové z EKOMPLEXU vám pomohou s podlahami, ale i s dalšími pracemi. V cechu působí specialisté i pro tak specifické činnosti, jako jsou nátěry dřevěných konstrukcí.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This