Z jakého materiálu si pořídit šatní skříň?

Šatní skříně
Oznámkuj článek

Šatní skříně jsou rozhodně typem nábytku, jenž je třeba důkladně vybírat. Zpravidla se totiž nejedná o malou investici, přičemž je samozřejmě v zájmu každého, aby mu šatní skříň sloužila co nejvíce let.

Na následujících řádcích se je možné seznámit s různými typy materiálu, z nichž se šatní skříně zhotovují.

Šatní skříně z lamina jsou finančně dostupné pro každého

Pokud nechcete do nákupu šatní skříně investovat příliš velkou částku, měli byste rozhodně uvažovat o zakoupení šatní skříně z lamina. Tu je možné zakoupit v celé řadě originálních dezénů, k dostání je samozřejmě i jednoduchá šatní skříň bílá.

Šatní skříně

Pořízením šatní skříně z lamina získáte nábytek, jenž není nijak náročný na údržbu, současně se může chlubit i odolností proti otěru a krátkodobé vlhkosti. Jádrem lamino desek je dřevotříska, na niž je nalepen laminovací papír, který je zalepen pryskyřicí.

Komplikované na údržbu rozhodně nejsou šatní skříně z fólie

Dalším obvyklým materiálem, jenž slouží k výrobě šatních skříní, je fólie. Také tento materiál je oblíbený především kvůli jednoduché údržbě.

Hladké dveře se udržují velmi snadno, když na omytí je třeba jen mokrý hadr a saponát. Zde je základem dveří dřevovláknitá deska, na kterou je z obou stran nalisována fólie.  Barevné fólie je možné i nalakovat, přičemž výsledek připomíná klasicky lakovaná dvířka.

Šatní skříně s lakovanými dvířky opticky zvětší místnost

Někteří lidé nedají dopustit na šatní skříně s exkluzivně lakovanými dvířky. Zde je však potřeba prověřit si důkladně výrobce. Předností lesklých dvířek u šatní skříně je skutečnost, že opticky zvětšují velikost místnosti.

Podobného účelu dosáhne i ten, kdo si pořídí šatní skříň se zrcadlem. Pigmentový lak by se měl správně v bezprašné místnosti nastříkat na dřevovláknité MDF desky a nanést na ně v různých vrstvách. Výsledkem, jehož se dosáhne, je vysoký lesk nebo hluboký mat.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This