I z obyčejné koupelny může být soukromé wellness

Koupelna Fišer

Máte pocit, že vaše koupelna neodpovídá současným trendům? Pokud v ní raději trávíte co možná nejkratší dobu, měli byste zvážit rekonstrukci. Staré umakartové jádro patří do propadliště dějin a nejvhodnější doba na jeho likvidaci připadá na letní měsíce.

Základním předpokladem úspěšné rekonstrukce bytového jádra je důkladná příprava, která spočívá v precizním změření a plánování. Tolik potřebnou inspiraci najdete v odborných magazínech, na internetu, v koupelnových studiích i koupelnách vašich přátel. V případě těch vysokých nároků na estetiku kontaktujte odborníky z koupelnového studia a nechte si vypracovat 3D vizualizaci. Získáte tak ucelenou představu o budoucí podobě vaší nové oázy klidu a relaxace.

Koupelna Fišer

Komu rekonstrukci jádra svěřit?

Zásadní otázka souvisí s tím, kdo se rekonstrukce bytového jádra ujme. Můžete se vžít do role manažera a najmou si řemeslníky pro všechny jednotlivé úkony (tzn. zedníka, instalatéra, elektrikáře…), nebo se obrátit na firmu, která zajistí kompletní realizaci na klíč.

Koupelna Fišer

Výběr není snadný a v praxi záleží na vašich finančních a časových možnostech. Zkoordinovat řemeslníky není snadné a může se stát, že se rekonstrukce nepříjemně protáhne. Na druhou stranu platí, že koupelna na klíč nemusí být o moc dražší než realizace svépomocí. Předpokladem je spolupráce s firmou, která vám nabídne zajímavou cenu. Dobrou volbou pro rekonstrukce bytu v Praze je například www.fixservis.cz.

Firma zrekonstruuje koupelnu mnohem rychleji a bleskově vyřeší i případné reklamace. Oproti tomu u řemeslníků by se mohlo stát, že budou vinu přehazovat jeden na druhého a závadu neodstraní.

Budete potřebovat stavební povolení?

Bytové jádro lze vyzdít i bez stavebního povolení, stačí ohlášení stavby se základními informacemi o rekonstrukci a zakreslením půdorysu. V případě rozsáhlejší rekonstrukce (změna dispozic bytu, zásah do nosných konstrukcí…) pak povolení vyžadováno je, a to včetně statického posudku a vypracovaného stavebního projektu.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This