Zabezpečte svou domácnost během letních měsíců před zloději

Období léta patří mezi nejrizikovější, co se týče návštěvy zlodějů. Během tohoto období totiž zloději vyčkávají na byty a rodinné domy, které se mají každou chvíli uvolnit. Jejich majitelé se buď stěhují, nebo nemovitost opouštějí z důvodu dovolených. Tyto dva důvody patří mezi nejčastější o letních prázdninách. Víte, jak být opatrnější a nepřilákat na sebe příliš pozornosti? Většina rodin zkrátka zloděje přiláká sama, aniž by o tom věděla, a to díky svého chování. Přečtěte si pár základních pravidel, jak se před dovolenou chovat.

Zásady bezpečnosti před zloději

Teď už víte, že červenec a srpen patří mezi nejhorší měsíce, kdy je obrovský výskyt zlodějů. Je tedy nutné udělat jistá bezpečnostní opatření. Snížit riziko lze v první řadě pomocí bezpečnostních prvků. Ty mohou zahrnovat samotné dveře. Jsou vaše hlavní dveře, které zajišťuji vstup do domácnosti bezpečnostní? To znamená, že mají bezpečnostní třídu minimálně třetí třídy? Pochopitelně, že čím vyšší je bezpečnostní třída, tím menší riziko pro vás. Zloděj se nejspíš nepustí do dveří, jejichž bezpečnost sahá na pátou třídu.

Sociální sítě vypněte

Vypnutí sociálních síti je velmi podstatná činnost. Nechlubte se nikde na facebooku nebo jiné sociální síti o tom, že vyrážíte na dovolenou. To platí i tehdy, jestliže máte profil nastavený pouze pro své přátelé. Nikdy nevíte, kdo se k obsahu může dostat. Sociální sítě bývají v těchto směrech velice zrádné.

Nastražte pastičky a předstírejte přítomnost

Když odjíždíte na dovolenou, není na škodu udělat pár opatření, aby to vypadalo, že jste stále doma. Pomoct vám mohou spínače světel, které se budou starat o zapínání a vypínání v určitou hodinu. Dále se nebojte nechat v předsíňi nepořádek. Na závěr jsou úspěšnou metodou různé zvuky. Ty lze nastavit podobně jaké spínače na daný čas.

Sousedské vztahy? Podstatná otázka

Jaké jsou vaše sousedské vztahy? Jestliže na vynikající úrovni, máte vyhráno. Poproste je, aby vám pomohli. Klidně jim předejte klíče. Sousedé mohou každý den na pár desítek minut zajít k vám domů a dělat tam nepořádek. Zloděje to jednoznačně odradí.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This