Žaluzie vnější, nebo vnitřní aneb výhody a nevýhody

Vnitřní žaluzie
Žaluzie

Žaluzie jsou poměrně důležitou součástí našich oken. Umožňují naladit ten správný průnik světla dovnitř, ale také brání pohledu zvědavých očí ven i dovnitř. Nebudeme řešit potřeby světla a potřeby intimity, jako spíše samotné žaluzie. Známe několik druhů žaluzií, jedno z podstatných dělení je také o tom, zda jde o instalaci uvnitř, nebo venkovní instalaci. Pokud zvažujete, které žaluzie jsou pro vás ideální, zkuste se inspirovat následujícími řádky.

Vnitřní žaluzie

Vnitřní žaluzie běžného nejlevnějšího materiálu jsou instalovány uvnitř oken, pokud máte dělené okna. Na plastových oknech se instalují ne do oken, ale na okna zevnitř. Jsou pro lehký materiál náchylné na poškození, pokud jsou žaluzie v blízkosti namáhaných míst v okolí klik, nebo všude tam, kde se pohybují děti. Nejčastěji na balkónových dveřích stíněných žaluziemi. Vnitřní žaluzie nejčastěji zabírají velmi málo místa, jde o tenké úzké pruhy žaluziových pruhů. Oblíbené jsou však i textilní široké vertikální žaluzie, ale i dřevěné žaluzie, které jsou spíše věcí image a designu interiéru. Jsou však nákladnější, než běžné.

Venkovní žaluzie

Pro venkovní žaluzie je nezbytná odbornější instalace. Žádají si zásah do zdiva, i do oken, případně do celé šířky zdi. Starší typ měl jednu zajímavou vlastnost. Venkovní žaluzie zapadaly do sebe na tolik pevně, že vytvářely absolutní tmu. Namáhavé a pracné bylo stahování a vytahování těchto žaluzii. Modernější žaluzie již nejsou tak namáhavé a těžké. Potřebují však za všech okolností dostatek prostoru v okně z vnějšku pro instalaci a šířku roletového zařízení. Některé nové systémy neposkytují úplnou tmu, jen stínění. Jejich výhodou může být, že úspěšně chrání okna před nechtěnými vlivy z vnějšku. Venkovní žaluzie jsou formou ochrany okna a skla například u domů vedle cesty. Kamínky, bláto, ale i chuligáni přecházející z hospody kolem oken, jsou důvodem, proč někdy lidé zvolí venkovní žaluzie.

Moderní elektronické venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie existují i ​​ve formě dnes již technicky řešených systémů, které poskytují naprosté pohodlí svým majitelům. Tyto typy se instalují při výstavbě domu, protože je poměrně nákladné jejich instalování, ale ještě dražší je jejich instalace na okna, které nebyly na to připravené. Ovládání je možné pomocí vypínače podobného na světlo u dveří. Na římsu zevnitř však najdete takový vypínač s celkem jinou úlohou. Premyšlenější řešení nabízejí i časovač, ovládání přes vnitřní systém. Jejich nevýhodou kromě vysoké ceny je i závislost na elektrický proud. Výhodou je stylovost, design a pohodlné ovládání.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This