5 tipů, jak umýt okna jednoduše a beze šmouh

V tomto článku vám poradíme, jak umýt okna beze šmouh osvědčenými postupy, které používaly ještě naše babičky.

1. Mytí novinami opravdu funguje

Výhodou novin či papírových utěrek je, že za sebou nenechávají chlupy ani nitky. Díky tomu, že výborně sají vodu, je leštění s novinami mimořádně pohodlné a účinné. Při mytí oken si však dejte pozor na jejich rámy, protože barva z novin vám je může zašpinit.

2. Zkuste použít ocet

Jednoduchá kombinace vody a octa dělá při mytí oken opravdu zázraky. Tento účinný trik znali již naše prababičky. Do 5 litrů vody nalijte 2 decilitry octu. Ten okna účinně odmastí a vrátí jim lesk.

3. Nebojte se čpavku, je mimořádně účinný

Pokud právě doma nemáte ocet, zkuste použít čpavek. Doporučuje se smíchat jeden díl čpavku s třemi díly vody. Udělaná tekutina sice nevoní nejlíp, ale svou roli si splní. Čpavek velmi dobře funguje i na mytí rámů či odstranění žluti z cigaretového kouře.

4. Gumová stěrka k nezaplacení

Při koupi pryžovou stěrkou se nevyplatí za každou cenu šetřit. Pokud si koupíte kvalitní stěrku, která je rovná a pružná, bude pro vás mytí oken o mnoho jednodušší. Správné používání stěrky na okna není žádná věda. Tento postup mytí okna je však efektivní a poměrně jednoduchý.

5. Jak správně umýt okna?

Dobrou radou je neumývat okna, pokud na ně pálí slunce, nebo je venku příliš teplo. V takových podmínkách schne voda na oknech rychleji, a proto je náročné docílit čisté okna bez šmouh. Do kbelíku si naberte horkou vodu, kterou smíchejte s octem, čpavkem nebo přípravkem na čištění oken dle vašeho výběru. Na okno naneste roztok novinami, papírovou utěrkou nebo hadrem. Tento krok slouží k smytí všech nečistot z vašeho okna.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This