Jak na efektivní hospodaření s vodou

hospodaření s vodou

Zahrada nabízí spoustu způsobů, jak ušetřit ročně finanční prostředky do vlastních kapes. Jednou z největších úspor je možné docílit pomocí správného hospodaření s vodou. Pokud tomu v této fázi nerozumíte, je to zcela v pořádku. Máte-li zahradu, rozhodně byste tento článek neměli opouštět. Naučit se správně hospodařit s vodou vám může ročně zachránit nemálo financí. Ty lze poté zpátky investovat do úprav zahrady.

Jak správně hospodařit s vodou?

Na zahradě je zapotřebí voda neustále. Jestliže ji nemáte k vaření nebo na pití, pak můžete jednoduše využít dešťovou vodu. Stačí aby pár dnů zapršelo a zásoby jsou na světě, a přitom vás to nebude stát téměř nic. Jen z počátku je potřeba provést menší investici, a to do sudů. Ty by měly mít alespoň 200 litrů, abyste je nemuseli napouštět každou chvíli. Dešťová voda je vhodná úplně na cokoli, nebudeme-li teď počítat pití a vaření.

Voda

Jak vodu zachytávat? Systém je jednoduchý. Stačí pod okapový svod umístit 200 litrový sud a následně už jen vyčkat na to, až se napustí. Poté, co je sud napuštěný až na vrchol, můžete jej buď to mírně posunou, ovšem za pomocí rodiny nebo přátel nebo ho tam nechat nadále ležet. Pokud vám nebude vadit, že bude přetékat. Věřte nebo ne, plně napuštěný sud je sice výbornou úsporou, na druhou stranu nepočítejte s tím, že vám dlouho vydrží. Nevěřili byste, kolik litrů vody denně spotřebujete.

Na co spotřebovat dešťovou vodu?

Dešťová voda je vhodná například pro zalévání všech rostlin. Ačkoli tomu nemusíte věřit, je tomu tak. Nemějte obavy z toho, že vám rostliny odumřou, protože tomu tak skutečně není. Dále je možné využít dešťovou vodu na údržbu a úklid zahrady a zahradní techniky.

Pokud sekáte trávu a potřebujete následně alespoň z části opláchnout sekačku, můžete sáhnout po dešťové vodě. Opět nemusíte mít žádné obavy z toho, že by vám ji tato voda více zašpinila.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This