Podlahy, dveře, okna – nejdůležitější části výběru při počátku stavby

Výběr podlahy

Víte, jaký první krok byste měli udělat při výběru podlah, dveří a oken? Měli byste si v klidu rozmyslet, v jakém stylu bude celý interiér laděn. Nezapomínejte však také na orientaci světových stran – ta je velmi důležitá při výběru barev. Poradíme vám pár tipů, podle čeho vybírat.

Podlaha

Velmi důležitou částí bytu či domu je podlaha, která zabírá obrovskou plochu. Je jasné, že nemůžete dát všude stejný typ podlahy, každá místnost je jiná a je jinak využívána. Mezi nejvíce vyhledávané podlahy patří plovoucí podlahy. Mají skvělé vlastnosti vůči odolnosti povrchu a díky dnešní pokročilé technologii se začaly vyrábět i takové „plovoučky“, které jsou vhodné do koupelny a kuchyně. Máte velký prostor? Nebojte se tmavších odstínů, které tento prostor zútulní. Světlé odstíny zase prostor opticky zvětší.

Dveře

Výběr dveří závisí na ostatním vybavení, měly by však ladit s podlahou, popřípadě s nábytkem – a to nejenom barvou, ale také i materiálem a stylem. Nemůžete kombinovat romantický provensálský styl například se stylem industriálním. Proto se při výběru řiďte pravidlem, že interiérové dveře by měly být všude stejné – alespoň z modelové řady. Velký výběr nabízí interiérové dveře Hörman, jejichž údržba a odolnost je téměř nesrovnatelná s ostatními.

Okna

Výběr oken závisí na několika kritériích. Musí splňovat výbornou funkčnost a estetiku. Častou chybou při výbavě interiéru je, když se okna vybírají kvůli kombinaci s podlahou. Okna jsou samostatná jednotka a jak jsme již uvedli v předchozích bodech, podlaha se sjednocuje s dveřmi. Avšak i tady se najdou výjimky. Dřevo je materiál, který působí teple, útulně. Pokud máte pocit, že jste vybrali moc chladnou podlahu, můžete si pomoci právě okny. Jejich velikost volte v závislosti na místnostech, pro prosvětlení použijte okna větší, luxusní dojem vyvolávají okna francouzská.

 A pozor si dejte hlavně i na barvu oken. Chcete interiér kombinovat s dřevem, obloukem se vyhněte oknům bílým.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This