Svítidla v obývacím pokoji

Svítidla obývací pokoj

Obývací pokoj je místnost, kde se obvykle během dne zdržujeme nejvíc. Děti mají obvykle své pokoje, každý den se ale rodina sejde pohromadě. K tomu právě slouží obývací pokoj, kde se všichni dohromady baví, hrají si, diskutují, prostě žijí.

K tomu je ale potřeba, aby na sebe také viděli, proto se velký důraz klade na výběr svítidel.

Jaká svítidla se hodí do obývacího pokoje

Zpravidla se obývací pokoj osazuje jedním hlavním svítidlem, které je doplněno dalšími vedlejšími svítidly, která nemusí být vždy všechna zapnuta, jen podle potřeby.

Doplňkovým osvětlením mohou být nejrůznější lampy, ať už stojací či stolní, nástěnná svítidla, vestavné bodovky a další.

Do obývacího pokoje se nebojte použít stropní svítidlo s několika světelnými zdroji, ať máte dostatek světla pro jakoukoli činnost. V moderních interiérech závěsné lustry moc neuvidíte, používají se spíš menší, nenápadnější svítidla.

Svítidla obývací pokoj

Praktičnost je na místě

Z hlediska praktičnosti a úklidu lidé často volí vestavné bodovky do stropu. Ty jsou prakticky bezúdržbové a není třeba se o ně starat. Přitom svítí velmi dobře a vytvářejí v interiéru při správném rozmístění rovnoměrné osvětlení.

Vestavné bodovky se nevyrábí pouze v jednom provedení, můžete vybírat z různých velikostí, tvarů, materiálů i designových zpracování.

K dispozici jsou bodovky pevné a také stavitelné, které jsou výklopné a můžete si tedy směr svícení nastavit podle vašich potřeb. Zabudovatelná svítidla se vyrábí kulatá, čtvercová a dokonce i třeba šestiúhelníková, snadno si tedy vyberete taková, která se budou hodit k zařízení vašeho obývacího pokoje.

Potrpíte-li si na moderní svítidla, k dispozici jsou vám také lankové a kolejnicové systémy. Ty si můžete rovněž přizpůsobit vašim potřebám, osadit je lze světelnými spoty nebo i závěsnými svítidly.

Tyto systémy se hodí především do ultra moderních obývacích pokojů, pracoven, ateliérů i studentských pokojů.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This