Jak vytvořit letní květinovou výzdobu?

Květinová zahrada

Oblak krásných, bohatých a pestrobarevných květů, kterými dotvoříme výzdobu balkonu, terasy a venkovních prostor je nejlepší využít méně citlivé rostliny. Jsou to zejména letničky, jako například begonie a různé druhy karafiátů.

Pojem letnička

Pod pojmem letničky rozumíme jak jednoleté byliny, jejichž délka životnosti trvá jedno vegetační období, tak rostliny víceleté, které však musíme znovu vysévat, protože nepřežijí zimu.

Také balkonové rostliny množené z řízků jsou většinou vytrvalými bylinami. My je, ale pěstujeme jako letničky v truhlicích, zavěšených  nádobách či na záhonech a s prvními podzimními mrazíky je likvidujeme.

Begonie vhodná dovnitř i ven

Pro letní výzdobu se hodí begonie hlíznatá. Tato letnička pochází z tropických deštných pralesů z oblastí, jako je Střední, Jižní Amerika a Asie.

Begónie

Vyznačuje se dlouho kvetoucími květy v odstínech růžové, žluté či lososové. Přes léto vyžaduje hodně vláhy a přihnojování.

Begonie se doporučuje umísťovat ven až v období teplejších nocí, tedy koncem května a začátkem června. Této teplomilné rostlině však nesvědčí silný vítr, déšť nebo silné přímé záření. Ke konci léta je dobré snižovat množství přilévané vody. Po prvním mrazíku očištěné hlízy uložíme i s natí tam, kde nemrzne.

Převislé karafiáty do truhlíku i na zahradu

Karafiát převislý vznikl zřejmě kombinací karafiátu čínského a zahradního. S převislými karafiáty se dá vytvořit krásná výzdoba oken i některých míst na zahradě.

Karafiáty

Venkovní vysazování do truhlíků, záhonků provádíme spíše až ve druhé polovině května. Trvalky tohoto druhu jsou stálozelené s bohatě přízemními trsy o výšce někdy až 20 centimetrů.

Karafiát převislý patří také do skupiny stále kvetoucích karafiátů neboli remontujících. Co se týká přezimování, karafiáty tohoto druhu mohou přestat zimu ve světlé a vlažné místnosti. Nejlepší dobou pro namnožení je konec léta. Více najdete v magazínu nasezahrada.com

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This