Pergoly se stahovací střechou jsou praktické a vydrží všechno

Terasy jsou stále oblíbenějším prostorem rodinných domů. A není divu, mají totiž mnohostranné využití a jedná se vlastně o takový meziprostor mezi domem a zahradou. Aby ale terasa fungovala tak, jak má, je důležité zvolit náležité zastřešení, které majiteli dovolí ji využívat v průběhu většiny roku za jakéhokoliv počasí. Zatímco dosud v této oblasti vedly nejrůznější typy dřevěných pergol a markýz, moderní doba přinesla pokrok i v této oblasti.

Jednadvacáté století s sebou přináší nové technologie zpracování materiálu a nových řešení starých problémů. Jedním z takových případů je i zastřešení domovní terasy, na niž mají jejich majitelé neustále vzrůstající požadavky. Nejčastějším z nich je možnost využití terasy bez ohledu na počasí a povětrnostní podmínky, stejně jako na vysokou odolnost použitých materiálů, a to nejen vzhledem k množícím se případům orkánů a vichřic, které posledních několik let nově bičují také území Česka.

Moderní terasy odolají větru i dešti

Tyto náročné požadavky vyústily ve vytvoření projektu moderního druhu pergol vyrobených z odolné hliníkové slitiny, které s trochou nadsázky přežijí i slabší zemětřesení. Jsou naprosto bezúdržbové, stabilní a odolné. Hliníkové pergoly jsou lehké a pevné, takže nenarušují stabilitu stavby, k níž jsou připojeny a navíc odolají i vichřicím. Mimoto mohou být instalovány i separátně od domu jako samostatný přístřešek či přizpůsobitelný altán.

Je to jako Rolls Royce mezi pergolami. Nejenže vydrží všechno, ale navíc je z velké části přizpůsobitelná aktuálním požadavkům na množství světla, tepla i cirkulaci vzduchu. Její hlavní předností je přizpůsobitelné zastřešení, případně i boční stěny, které terasu rázem promění v altán nebo zimní zahradu.

Stahovací střecha a stěny nabízejí variabilní přístřešek

Polyvinylové zastřešení je napojeno na elektrický motůrek, který na stisknutí tlačítka střešní část sroluje nebo naopak rozvine, a to do kterékoliv úrovně pergoly, takže je možné velmi snadno regulovat množství průchozího slunečního svitu. Díky tomu a možnosti instalace téže technologie také na prostor stěn jsou tyto pergoly se stahovací střechou využitelné až po deset měsíců v roce. Důmyslným způsobem je vyřešený odtok dešťové vody, jelikož je vybavena zabudovaným okapem.

Jedinou nevýhodou je snad jen nevhodnost použití svinovací střechy při hustém sněžení. Je sice složena ze tří vrstev, nicméně ani tak není dost odolná na to, aby zvládla unést těžkou sněhovou pokrývku. Nicméně vzhledem k pohodlnosti použití venkovní pergoly v mrazivém počasí je to drobný nedostatek, který jsme schopni tomuto výkřiku moderní technologie odpustit. Navíc v době, kdy se terasa nepoužívá, její zastřešení díky stahovací střeše nestíní interiéru před už tak nedostatečným zimním sluncem.

Společností, které se v České republice zabývají montáží aluminiových pergol se stahovací střechou ale není mnoho. Naštěstí existují takové, které fungují po celé republice a nabízejí kvalitní servis. Společnost Atypy je jedna z těch zavedených na trhu, které vyrábějí pergoly na míru s pětiletou zárukou.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This