Spolehlivý nábytek z masivu

Při volbě nového nábytku do interiéru je nejen podstatná jeho funkčnost, design, ale i materiál, ze kterého je vyroben. V současnosti na stále větší popularitě nabírá opět masivní dřevo, které je mimořádně univerzálním materiálem s výjimečnými vlastnostmi oproti plastu či jiným kombinovaným materiálům. Na trhu je dostupná široká paleta dřevin, v níž se je však někdy obtížné orientovat. My vám poradíme, jak si vybrat ten správný nábytek z masivu do vašeho interiéru!

Nábytek z masivu vydrží dlouhá léta

Při výběru nábytku z masivu je třeba si uvědomit, co je ve skutečnosti masiv. Jde o označení přírodního dřeva, nábytek vyrobený z masivu tak neobsahuje žádné jiné materiály. Jde o kvalitní dřevo vybíráno s ohledem na jeho využití při výrobě doplňků do domácnosti. Výhodou masivu je, že jde o 100% přírodní materiál, který při správném udržování vydrží dlouhá léta až desetiletí ve skvělém stavu. Před nákupem nábytku si zjistěte jeho opravdovou dostupnost, tloušťku materiálu a povrchovou úpravu,. Velmi důležitá je stabilita a celkové provedení.

Nejen stoly z masivu jsou z precizního materiálu

Masiv používaný na výrobu nábytku je dlouhodobě připravován před zahájením výroby. Tyto přípravy jsou nutné pro dokonalé obrábění a broušení povrchů. Stoly z masivu se vyznačují svým vzhledem, ale i příjemným dotykem na precizní zaoblené hrany s hedvábným povrchem na velkých plochách jednotlivých dílů. Na takto opracované díly se ve výrobě nanášejí jednotlivé vrstvy vyzkoušených laků, které jsou odolné a nezávadné. Nemusíte se proto bát chemie plné jedů.

Navíc, pokud si zvolíte nadčasový design, nemusíte mít obavu, že váš nábytek bude pouze “vychytávkou” této sezóny. Právě naopak – designové židle můžou být trendy i po letech. I proto je důležité znát paletu nabízených dřevin a vybrat si druh, který nejlépe sedí vašim potřebám. Existují druhy s extra vysokým leskem či výraznou přírodní strukturou, které jsou vhodné, pokud chcete svým nábytkem přitáhnout pozornost. Tvrdší dřeviny jsou vhodné, pokud si přejete odolnější kousek, který snese i méně šetrné zacházení. Takový nábytek je zvláště hodný do domácností s malými dětmi.

Nábytek z masívu dubu se teší oblibě

Pokud si chcete dopřát kvalitní nábytek z masivu s dlouhou trvanlivostí, sáhněte rozhodně po dubovém dřevě. Tento materiál se vyznačuje příjemnou dřevokresbou a strukturou. Navíc jde o velmi pevný a odolný materiál, což předurčuje výrobky z tohoto dřeva i pro použití v náročnějších podmínkách. Dubové dřevo totiž skvěle odolává střídání vlhka a sucha.

Zároveň je dub oblíbenou dřevinou řezbářů, proto můžete výrobky z toho materiálu najít i zdobené různou ornamentální výzdobou. Dub tak představuje jeden z nejluxusnějších materiálů pro výrobu nábytku, jako jsou dubové židle nebo dubové jídelní stoly. Je také vhodný pro výrobu zaobleného masivního nábytku, protože se dobře ohýbá a drží tvar.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This