Zahradní altán nebo pergola?

Altánek a přístřešek

Zahradní pergoly a altány jsou častou ozdobou každé zahrady u rodinného domu. Dřevěné altány, pergoly a různé zahradní přístřešky jsou dnes nabízeny v mnoha variantách a jsou navrženy tak, aby vyhovovaly širokému spektru požadavků různých klientů. Některé typy pergol jsou rovné, zcela bez sklonu střechy, jiné se zase dají objednat v provedení se sklonem střechy. K nim si pak rovnou můžete pořídit i jejich vhodné zastřešení. Jako formu střešní krytiny můžete zvolit třeba palubkový záklop se šindelem, který pěkně zapadá do přírody, oblíbené a praktické polykarbonátové desky nebo třeba elegantní posuvný baldachýn.

Pergoly a altány

Altány jsou pak standardně vybaveny pohledovým palubkovým záklopem. Jako střešní krytina může být použita nenasákavá lepenka, barevná asfaltová lepenka anebo známý asfaltový šindel. Pergoly i altány provází pevná a robustní konstrukce, kvalitní tesařské spoje stojky i vaznice na dlab a čep. Dnešní pergoly se zkrátka montují jako velké stavebnice. Jsou vysoce kvalitní a jako materiál je požito řádně vysušené dřevo, které je velmi přesně strojově opracované. Máte také velkou možnost výběru z velkého množství praktického příslušenství. Záleží pouze na vás, zda si zvolíte moderní zahradní pergolu, která se vyznačuje svou střídmostí současného trendu. Ta může být vybavena třeba posuvným baldachýnem.

Zahradní altán

Zahradní pergoly a krytá posezení

Pergola může stát samostatně, nebo se staví ke zdi domu, kde tvoří praktický zahradní přístřešek a jeho rozměry mohou být v podstatě jakékoliv. Nejprodávanějším typem pergoly je asi ještě stále samostatně stojící, s omezenou šířkou maximálně 3 m. Délka pak může být volitelná. Lze ji opatřit rozpěrami zaručujícími řádnou pevnost konstrukce, a to i u větších šířek pergol. Zahradní altán je klasikou našich zahrad. Velmi oblíbené jsou i čtyřboké altány se stabilní konstrukcí a různých rozměrů. Klasickou robustní konstrukci tvoří hranoly. Můžete ale také popustit uzdu své fantazii a objednat si třeba atypické rozměry. Pokud si stále nevíte rady, jaký druh si vybrat, obraťte se na zkušené výrobce dřevostaveb.

Pergola

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This